Pokoje pro studenty

Studentský pokoj by měl mít především pohodlné a zdravé spaní, pracovní prostor pro studium a dostatečné množství úložného prostoru. Součástí studentských pokojů se postupem času stala výpočetní technika nebo hrací konzole. Nesmíme tedy opomenout prostor pro umístění nejen elektroniky, ale i učebních pomůcek a knih.

Psací stůl, doplněný lampou s dostatečným výkonem, by měl být v blízkosti okna. Studující děti mají čím dál více podkladů a materiálů pro výuku. K psacímu stolu je proto vhodný pojízdný kontejner, který lze zasunout pod stůl. Studenti tak mají důležité věci neustále po ruce. Zásuvkový kotejner můžete také nechat stát volně vedle stolu a lze ho využít jako odkládací prostor např. pro tiskárnu. Důležitější než psací stůl je pohodlná kancelářská židle, kterou si dítě může nastavit dle své výšky a tělesné protiváhy.

Doba, kdy byly děti malé a preferovaly postel v patře se žebříkem nebo skluzavkou je pryč. Pokud Vám to možnosti dovolí, zvolte raději prostornější postel opatřenou praktickým úložným šuplíkem. Jako doplněk ke studentské posteli je vhodný moderní stolek s lampičkou. Pro kvalitní spánek umístěte postel do chladnější části pokoje.

Nezbytnou součástí studentského pokoje je prostorná skříň pro uložení oblečení. Ideální volbou je vestavná šatní skříň se zrcadlem. Vestavná skříň pro studenty už v budoucnu příliš změn nepotřebuje. Proto je investice do tohoto kusu nábytku nezbytná.

Studentský pokoj zařiďte elegantně a v decentních barvách. Nezapomeňte na drobnosti, jako je např. odpadkový koš. Nekritizujte Vaše děti, když se na zdi objeví plakát oblíbeného zpěváka nebo postava z filmu. Naučte se své děti respektovat.  

 E-shop