Dětské pokoje

Jakým vhodným nábytkem vybavit dětský pokoj a na co se zaměřit? Nevhodně zvolený nábytek nebo zařízený prostor může negativně ovlivnit chování a výsledky Vašeho dítěte.

Malé děti nepotřebují příliš mnoho nábytku, raději více ocení dostatek prostoru pro hraní a dovádění.
Zařiďte Vašim dětem kvalitní dětský pokoj, originálním a funkčním nábytkem, který splní očekávání kvality a spokojenosti dětí. Hraní v pokojíčkách Pišlíček si Vaše děti zamilují!

Předškolní děti potřebují větší prostor na hraní. Pokojíček je pro ně jako herna, vyžadují více volného prostoru a méně nábytku. Hlavní hrací plochou je podlaha, proto bychom měli pozornost zaměřit také na nasvícení dětského pokoje, neboť u podlahy je méně světla. Do dětského pokoje je vhodné hlavní světlo 200 až 250W, vedlejší osvětlení můžeme doplnit dekorativním svítidlem nebo lampou.

Základním kusem nábytku pro předškoláka by měla být prostorná skříň - ideálně vestavěná skříň na míru. Při správném navržení skříně do dětského pokoje zůstane skříň funkční až do studentských let Vašeho dítěte. Stále častěji se do dveřních výplní používá zrcadlo, které může opticky zvětšit prostor dětského pokoje. Musíme si však uvědomit, že zrcadlo v dětském pokoji bude náročnější na častější údržbu.

Dětský pokojíček pro předškoláka není nutné vybavovat velkým psacím stolem, stačí pouze deska na malování, kterou lze v případě potřeby sklopit. O to důležitější je židle do dětského pokoje. Dětská židle by měla mít minimálně možnost výškového nastavení. Správné držení těla je pro vývoj dítěte neopomíjenou záležitostí. I když Vaše děti ještě nejsou školou povinné, neobejdou se bez knihovny, kde mohou ukládat knížky, hračky a jiné drobnosti. Vhodné jsou také jiné úložné prostory (např. různé šuplíky, které zároveň slouží jako schody do postele v patře), které lze přizpůsobit pro hru dětí. Mezi nejdůležitější vybavení dětského pokoje, nejen pro předškoláka, bezesporu patří kvalitní a bezpečná postel s matrací. Velikost postele můžete pořídit jak s ohledem na výšku dítěte, tak lze pořídit i postel, která bude sloužit Vašemu dítěti do dospělosti. Malé děti si rychle zamilují např. postel ve tvaru autíčka nebo patrovou postel se skluzavkou. Pro bezpečnost dětí je ideální patrová postel se zábranouKvalitní matraci je vhodné měnit každých sedm let.